Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lamino

25. 4. 2008

 

 

Laminované dřevotřískové desky.

 

Laminované dřevotřískové desky jsou tradiční velkoplošné desky s nalisovaným dekorativním laminem ,,papírem". Široká paleta dekorů a výběr z mnoha struktur povrchu nabízí využití v mnoha odvětvích nábytkářského průmyslu, inspiraci pro architekty a designéry, jeden ze základních produktů pro vybavení interiérů, kombinaci s dalšími materiály.

 

Typy dekorů:

 

Bílá

Unidekory

Intenzivní dekory

Dřevodekory

 

Využití:

 

Kuchyňský, koupenový, kancelářský, hotelový a ostatní bytový nábytek

Laboratorní a nemocniční vybavení

Všechny skříňové aplikace

Školní nábytek

Výstavba veletržních a výstavních stánků

 

 

 

Lamino na různý způsob.

 

Lamino bývá zpravidla nejlevnější variantou kuchyňských dvířek. Na základní nosné dřevovláknité desce (hrubé dřevotřískové) je nalisované lamino – v dekoru široké škály dřevin nebo barev. Důležitější než samotný dezén, podle kterého se pro dvířka rozhodneme, jsou hrany těchto dvířek. U těch nejobyčejnějších laminových dvířek jsou olepené dekorační páskou  v dezénu dvířek. V tomto případě jsou dvířka vlastně to samé, jako například bok skříňky (kvalitní výrobci dnes již korpusy nehraní páskou, ale slabou ABS plastovou hranou). Nákup dvířek v takovémto provedení s páskou bychom měli dobře zvážit, jelikož jejich životnost je vzhledem právě k nekvalitním hranám velmi nízká.

Kvalitnější jsou již lamino dvířka ohraněné plastovou ABS hranou – může být šedá, v totožném dezénu dřeva nebo na barevných dvířkách například v dekoru dřevěných proužků.