Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak vybrat kuchyň

25. 4. 2008

 

 

 

Jakou kuchyň zvolit ?

 

Kuchyně je místem, kde vznikají ony dobroty, je jakýmsi srdcem celého bytu. Nejen, že se zde vaří, peče a smaží, ale většinou se zde schází i všichni členové domácnosti. Měla by proto být prostorná, moderně a hlavně účelně zařízená.

Dnešním trendem již nejsou malé a zastrčené kuchyňské koutky, kam oko návštěvy nesmí pohlédnout. Současným trendem je dostatek prostoru a světla. Nejdůležitější součástí kuchyně je bezesporu kuchyňská linka. Nynější móda, ale také praktičnost, velí uspořádat ji volně do prostoru. To znamená, že nejsou „obestavěny“ pouze zdi místnosti. Alespoň část je umístěna do prostoru tak, aby byla přístupná ze všech čtyř stran, což zaručuje veškerý komfort při vaření. Vznikne tak jakýsi ostrůvek, který lze všestranně využít.

Pracovní plocha :

Při jejím výběru bychom měli pamatovat hlavně na výběr kvalitního materiálu. Toto místo je totiž jedním z nejnamáhavějších. Neberte tedy v potaz pouze estetické hledisko. Pracovní plocha by měla být především snadno udržovatelná, splňovat požadavky kladené na hygienu – zkrátka by měla vydržet prakticky vše!

Varné centrum :

Záleží na vás, zda dáte přednost klasickým plynovým hořákům nebo zvolíte modernější sklokeramickou elektrickou desku. Novým trendem je také pořídit zvlášť pečící troubu, která bývá zpravidla umístěná u stěny na lince ve  výšce očí. Tak lze pohodlně kontrolovat průběh pečení a také manipulace s vařícími pekáči je mnohem snazší. Podle toho, zda si necháváte kuchyň zhotovit na míru zřejmě také zvolíte vestavěný spotřebič, nebo volně stojící solitér

Kuchyňský dřez :

Jeho výběru stojí za to věnovat zvýšenou pozornost. Podle výzkumů, které proběhly v sousedním Německu totiž strávíme až 60% z celkového času stráveného v kuchyni právě u dřezu. Na výběr přichází dva nejfrekventovanější materiály: nerez a umělý kámen. Na výběr je také řada druhů – jednoduchý dřez, dřez s odkapávačem, dvoudřez. K umývání nádobí je však k nezaplacení pomocník v podobě myčky!

Digestoř:

Kuchyň plná nepříjemných pachů linoucích se do celého bytu, zapocená okna, plísně, aj. To vše nás může potkat při pořízení nekvalitního odsavače pak neřku-li pak jeho úplná absence.

A jak to často bývá?

 

 

Při prvním pohledu na jakoukoli kuchyň hned víme, zda se nám líbí, nebo ne. Může být barevná či "dřevěná" a v kuchyňském studiu ochotně každý prodavač spustí výklad o tom, že tato kuchyň je lakovaná a ta vedle je dýhovaná – ano ta, ta co stojí hned vedle té laminové kuchyně. V rychlosti, s jakou prodavač mnohdy spustí, mohou pro Vás jako laiky všechny materiály naráz splynout a jediné, co zůstane, je pocit, že tato kuchyň se nám líbí a tamta ne.  A když si konečně vyberete, tak Vám řekne ,,ta kuchyň, kterou jste si vybrali je skvělá, že jste nemohli lépe vybrat " a myslí na úplně něco jiného, jen aby prodal.

 

Přitom právě vrchní materiál kuchyně a účelnost je velmi důležitá věc.

Abyste se ve všech pojmech neztratili, je nejlepší příjít přímo k výrobci a říci jakou máte představu.

 

Vždyť kuchyně je druhá pracovna a toho času, který tam strávíme !